poniedziałek, 26 marca 2012

Na wesoło- Instrukcja obsługi pralki dla opornych :)

W związku ze zbliżającym się porodem i pobycie min. 5 dób w szpitalu, stworzyłam mężowi parę plików, co by przeżył, a w zasadzie pomógł w organizacji życia po moim powrocie. Informacje co, gdzie i w jakim terminie załatwić w urzędach, co naszykować w dzień wyjścia, jak przygotować synka na przywitanie mamy i siostry itp... :)
Odkąd urodził się synuś 2 lata temu mamy jasny podział obowiązków- ja dom, on praca (po 10-12h- informacja dla wszystkich tych co zaraz będą chcieli mi głowę zmyć czytaj: feministki, kobiety wyzwolone itp.). Przy takim podziale mąż dawno zapomniał niektórych rzeczy, co na co dzień przyprawia mnie o salwy śmiechu :), no ale do rzeczy. Oto jeden z plików:


Instrukcja obsługi pralki dla opornych ;)

Pralka- urządzenie wyręczające współczesne kobiety i ich rodziny w praniu (czyt. czyszczeniu) oraz wyżymaniu odzieży należącej do damskiej jak i męskiej części gospodarstwa domowego, pościeli, ręczników, butów, i innych wyrobów tekstylnych wyżej nie wymienionych.

Pralka znajduje się w łazience po prawej stronie od wejścia, za słupkiem, przed wanną. Zazwyczaj znajdują się na niej pidżamy oraz gazety do czytania przy medytacjach na porcelanowej pani. Wygląda ona tak:Główny włącznik pralki (należy go wcisnąć w celu jej uruchomienia i korzystania):

Szuflada pralki do dozowania chemii (zamknięta i otwarta):

 
Przed ustawieniem programu i włączeniem pralki należy załadować żądaną ilość tekstyliów do bębna i go zamknąć aby usłyszeć typowy „klik”.

Uwaga wybieramy program prania.

Kurs ten opisze 2 najczęściej stosowane programy, ze względu na ich ekonomiczność i uniwersalność zastosowania.

Program 1- 60°C

Pierzemy w nim wszystkie ubranka bobasa, oraz pozostałej rodziny, pomijając rzeczy delikatne typu sweterki, sukieneczki, i grupując wg. kolorów na białe, jasne, kolorowe, ciemne/czarne. Ładowność 3,5kg- czyli cały bęben średnio upychając.

Ustawiamy programator znacznikiem na godzinę 12. Następnie otwieramy szufladę pralki i:

- dla ubrań bobasa do komory 1 wlewamy ¾ nakrętki Dzidziusia kolor lub biel w zależności od rodzaju pogrupowanych ubrań. Włączamy przycisk start programu.

- dla ubrań pozostałej rodziny: do komory 1 wlewamy ¾ nakrętki Persil color, Perwoll biel lub Daisy do czarnego w zależności od rodzaju pogrupowanych ubrań, do komory 2 wlewamy ¾ nakrętki płynu do płukania Lenor lub Silan, wybieramy zapach w zależności od nastroju ;) Włączamy przycisk start programu.


Program 2- 40°C

Pierzemy w nim wszystkie ubrania, również delikatne, pomijając rzeczy bobasa, i grupując wg. kolorów na białe, jasne, kolorowe, ciemne/czarne. Ładowność 1,5-2kg- czyli połowa bębna średnio upychając.

Ustawiamy programator znacznikiem na godzinę 11. Następnie otwieramy szufladę pralki i:

- do komory 1 wlewamy 1/2 nakrętki Persil color, Perwoll biel lub Daisy do czarnego w zależności od rodzaju pogrupowanych ubrań, do komory 2 wlewamy 1/2 nakrętki płynu do płukania Lenor lub Silan, wybieramy zapach w zależności od nastroju ;) Włączamy przycisk start programu.Po zakończonym praniu należy pralkę wyłączyć, czyli odciskamy główny włącznik pralki. Otwieramy drzwiczki pralki i każdą sztukę odzieży strzepujemy/strząsamy, równo rozwieszamy na suszarce do prania aby zminimalizować ilość rzeczy wymagających prasowania lub to zadanie w dużym stopniu usprawnić.

 ______________________

Pewnie zastanawiacie się  po co taka instrukcja, Otóż 2-letni synalek został właśnie pozbawiony pieluch. Uczy się załatwiać na wc. Idzie mu coraz lepiej, ale zdarzają się wpadki. No i tu sęk, ani ja a tym bardziej mąż nie lubimy prać ręcznie niczego. Więc co by młodemu ciuchów nie brakło, a tym bardziej co by dom mi nie stęchł przez te 5 dni, myślę że instrukcja będzie wykorzystana co najmniej dwukrotnie- a i na przyszłość się przyda. :)

3 komentarze:

 1. Swietna instrukcja ha ha ha moj maz to sypie proszek w mega ilosciach i na dodatek do kazdej komory nawet tej na plyn do plukania ha ha ha

  OdpowiedzUsuń
 2. Instrukcja super :) Czasami też bym tak musiał pisać instrukcje, bo nie każdy pokapuje o co chodzi z tymi przyciskami, różnymi płynami do prania ;)
  Zdrówka życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. hej, czy paczka do Ciebie dotarła?

  OdpowiedzUsuń